Ogłoszenie

Najświeższe wiadomości ze świata sportu w ciekawej formie, tylko u nas!!! Zarejestruj się i dowiedz się więcej

#1 2010-05-21 15:04:24

Racinq

Administrator

16083366
Zarejestrowany: 2010-05-20
Posty: 47
Punktów :   

Błaszczykowski Ambasadorem Nowego Rakowa Częstochowa

Jakub Błaszczykowski został oficjalnie ogłoszony Ambasadorem Nowego Rakowa Częstochowa. Jeden z najlepszych polskich zawodników nigdy nie krył, że jego piłkarskie korzenie są właśnie pod Jasną Górą.

- Tu się wychowałem, tu grałem osiem lat. Bez Rakowa na pewno nie zaszedłbym w piłce tam, gdzie teraz jestem - podkreślał Błaszczykowski podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Jego macierzysty klub kilka miesięcy temu znad przepaści wyrwał m.in. Jerzy Brzęczek, przez wiele lat kapitan polskiej kadry.

W lutym tego roku Raków Częstochowa przed całkowitym bankructwem uratowała grupa osób, na której czele stanęli Krzysztof Kołaczyk i Jerzy Brzęczek, wychowankowie klubu. Co więcej, Jerzy Brzęczek, mimo ofert z mocniejszych klubów, postawił na szali swoją reputację w środowisku i podjął się roli trenera pierwszego zespołu. Zbudowana przez niego w dosłownie kilka tygodni drużyna, której skład tworzą niemal wyłącznie młodzieżowcy, niespodziewanie stała się rewelacją rundy wiosennej II ligi - nowy Raków nie przegrał już dziesięciu spotkań z rzędu i po niemal każdym meczu zbiera za swoją grę szczere słowa uznania, a nieraz nawet zazdrości, od trenerów przeciwnych ekip. - Często rozmawiam z osobami o znanych w polskiej piłce nazwiskach i przyznam, że oddźwięk dla tego, czego w tak krótkim okresie swoją pracą dokonała ta młoda drużyna, jest naprawdę bardzo duży - mówi szkoleniowiec Rakowa.

źródło: INTERIA.PL

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ethersagaonline.pun.pl www.promesito.pun.pl www.rowy.pun.pl www.cs-wojak.pun.pl www.akkatsuki.pun.pl