Racinq - 2010-05-20 14:20:00

Piłkarze Widzew Łódź w meczu 30. kolejki Ekstraklasy wygrali 6-1 z Sandecją w Nowym Sączu i zapewnili sobie awans do Ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej zagrają po dwuletniej przerwie. Bliżej awansu jest także Górnik Zabrze, który pokonał 3-0 Stal Stalową Wola.

Podopieczni Pawła Janasa nie dali żadnych szans zajmującej trzeci miejsce w tabeli Sandecji. Goście już po 40 minutach prowadzili 3-0. Gospodarze w 55. minucie, po strzale Dariusza Gawęckiego zdobyli bramkę, ale to było wszystko, na co było stać podopiecznych Dariusza Wójtowicza. Łodzianie zdobyli trzy kolejne gole i mogli świętować awans. Była to pierwsza porażka Sandecji w tym sezonie na własnym stadionie.

źródło: INTERIA.PL